Archive for the ‘Bouldering’ Category

Úspěšný Swiss Trip Martina Stráníka a jeho první 8C boulder

Monday, November 3rd, 2014 |

Martin se včera vrátil ze 14ti denního boulder tripu do Švýcarska, kde byl se svojí přítelkyní Katkou a s bráchou Štěpánem. A že byl tenhle výjezd úspěšný, je jasné každému, kdo už se doslechl o prvním 8C bouldru, který tam Martin vylezl. Posekal tam toho v několika oblastech ale mnohem víc, celkem osm 8A (jedno dokonce na flash), jedno 8A+, jedno 8A+/B, čtyři 8B. Tomu říkám zápis z jednoho výjezdu! Není divu, že Martin je momentálně na 5. místě v bouldrovém žebříčku na 8a.nu na světě.

(more…)

Legenda Fred Nicole stále jede bomby

Wednesday, October 1st, 2014 |

Fred NicoleLegendární Fred Nicole v Rocklands přelezl boulder The Escapist 8B+ (8B) a ukázal, že i ve 44 letech má stále na to přelézat bouldry v této obtížnosti. Jasně, není ještě tak starej…a v lezení na věku tolik nezáleží. Na laně se dají lízt těžký prásky i po padesátce. Jenže v boulderingu, který klade veliký nároky na maximální sílu, je to přece jen trochu něco jiného. Ne však pro Freda Nikola! (more…)

Český pohár v boulderingu 2014

Monday, January 27th, 2014 |

V letošním roce došlo k výraznému posunu v organizaci boulderových závodů a udržení jejich vysoké kvality.

 
Pět hlavních pořadatelů z minulých let spojili své síly a začali pracovat jako tým, který kope za celou sérii boulderových závodů. V letošním roce je pro vás připraveno celkem šest boulderových závodů pod hlavičkou firmy Rock Point, která se pro letošní rok stala generálním partnerem Českého poháru. Především díky ní máme nyní možnost představit vám všechny závody, které vás v tomto roce čekají. Velký dík patří Rádiu Beat, které se stalo hlavním mediálním partnerem a kde na každé kolo poběží upoutávky a reklamy.

(more…)

Boulder závody v Ústí

Tuesday, November 26th, 2013 |

Simča a Ríša nám poslali do redakční EC pošty pozvánku na tenhle boulder boj!

(more…)

Makak Cup

Sunday, November 3rd, 2013 |

Rád bych vás pozval na 1. kolo boulderového kolotoče MAKAK CUPu, který pořádáme v Lezecké aréně v Jablonci nad Nisou. Závody se konají 22.11.2013 od 17.00-20.00 hodin.

Jde o amatérské závody, kde se poleze cca 25-30 označených boulderů s širokou škálou obtížnosti. Každý si bude zapisovat přelezy. Čím víc přelezů, tím lepší umístění. Vyhlášení výsledků kolem 21.00 hodiny.

Ceny budou spíše symbolické, ale motivační. Maglajz, šáňo, …a bar máme zásobený dostatečně!!!

Startovné je v rámci vstupu na bouldrovku 75,-Kč. Staví Tříska a Mlejnis.

Věřím, že zájem o klání bude dostatečný k upevnění naší vůle každý měsíc pokračovat a budeme se vídat častěji!!!

Lezení zdar!

Tříska

Harasov v Dubských skalách

Thursday, February 21st, 2013 |

Víte, že se dá na Kokořínsku bouldrovat? Nejlepší bouldering je samozřejmě na Vysokém vrchu, ale velice dobře se dá i v Harasově, kde bouldristi ET a Fíša udělali několik nových bouldrů.

Podívejte se na foto průvodce, který vytvořil Zdeněk Prejza alias Fíša.

Mefistofeles a Iťákovo zrcadlo:

Dvě boulderingové lokality a u jedněch z nejnaštěvovanějších skal s lanem v Kokořínskem dole.  Doporučuji HopTop direkt 7A a Petr Máchal 7A+.

Kultůrák:

Zatím poslední boulder sektor,který nabízí zajímavé pohyby. Doporučuji Zdeněk 7A a Francouz 6C+

Tančírna:

Nejlepší sektor na Harasově, kde je mnoho 7A variant na malém prostoru. Doporučuji Slunce v duši 7A+ a Zagorka 7A(+). Zajímavé budou i poslední bouldry od Hookyho :)

Jeviště

Nová stěnka vlevo od Kůlturáku. Kolmá stěna s technickými bouldry.

Ludvíkovický Boulder Cup 2012

Tuesday, December 4th, 2012 |

Závod kde můžete skvěle zasoutěžit s přáteli a porovnat síly s ostatními. (more…)

Husky Boulder X – vydařený závod na sportovním veletrhu Sport Expo

Tuesday, May 15th, 2012 |

Hotovooo :) Vše zbouráno a uklizeno. Sobotní závody se zařadily do minulosti a zbývá poslední odfajfkování a to report  o velice vydařené akci. Husky Boulder X se zapojil do sportovního veletrhu Sport Expo a vypadá to, že se z něho stane stálice v závodním kalendáři. Na závod se upravila nová AIX věž a oprášila se stařičká BB věž, která ovšem nejeví známky únavy :).

(more…)

Husky Boulder X

Sunday, May 13th, 2012 |

Oliváč a jeho BB crew nám uspořádali parádní boulderingové závody Boulder X.

(more…)

Blíží se Boulder Contest pt.II

Wednesday, April 4th, 2012 |

Přátelé a kamarádi, duben je zde! Jaro spolu s ním, a série Boulder Boj nám krásně rozkvétá jako ty zlaté deště (more…)

Zas jednou na Petráči

Thursday, March 15th, 2012 |

V sobotu jsme byli v Hřensku a protože písek byl vlhkej, domlouváme výjezd na drsnou žulu Petrohradu. Ve středu má být nejlíp, tak razíme. (more…)

Punta de Tarifa – lezení a bouldering na jihu Evropy

Sunday, March 4th, 2012 |

Nejjižnější místo Evropy (pokud myslíme jen pevninu) se nazývá „Punta de Tarifa.“ Leží na samotném jihu Španělska v Gibraltarském průlivu, na (dnes již) poloostrově „La isla de las Palomas“ v malém městečku jménem  „Tarifa.“ Z městečka k ostrovu vede přístupová cesta, která od sebe pomyslně dělí Středozemní Moře a  Atlantský Oceán. Na okolních kopcích se tyčí větrné elektrárny, které jsou důkazem toho, že je to jedno z největrnějších míst. (more…)