Úspěšný Swiss Trip Martina Stráníka a jeho první 8C boulder

Autor Michal Plaček | Datum 11.03.2014

Martin se včera vrátil ze 14ti denního boulder tripu do Švýcarska, kde byl se svojí přítelkyní Katkou a s bráchou Štěpánem. A že byl tenhle výjezd úspěšný, je jasné každému, kdo už se doslechl o prvním 8C bouldru, který tam Martin vylezl. Posekal tam toho v několika oblastech ale mnohem víc, celkem osm 8A (jedno dokonce na flash), jedno 8A+, jedno 8A+/B, čtyři 8B. Tomu říkám zápis z jednoho výjezdu! Není divu, že Martin je momentálně na 5. místě v bouldrovém žebříčku na 8a.nu na světě.

Hned první den v Magic Woodu Martin zbombil Nanosex 8A, Deep Throat 8B a Riverbed 8B. Pak postupně přidal Arkanum 8A (Magic), Fake Pamplemouse 8A, Frogger 8A, Ganymede Takeover 8A+, General Disarray 8B (Brione, Tessin), Rain Dogs 8A, Placebo 8A (flash), Shadowfax 8B, Dick Und Doff 8A (Chironico) a Practice of the Wild 8C, Steppenwolf 8A+/B, Hydromancer 8A (opět Magic).

Martinův komentář k bouldru Practice of the Wild 8C od Chrise Sharmy:
“Jedná se o mega linii ve velkém převise, na začátku po dobrých policích, pak první crux za dvě malé lišty, a pak druhý crux, který se řeší buď skokem a nebo nátahem přes malý bočák, tak jsem to lezl i já. Celkem mně boulder zabral 3 dny, dva dny krokování, kdy byl vlhký začátek a dnes druhým ostrým pokusem. Určitě lehké 8C, ale nemám s takovouhle klasou tolik zkušeností.

Video z přelezů:

https://www.youtube.com/watch?v=vhv1HwbBvK4&feature=youtu.beSorry, comments for this entry are closed at this time.