ČHS se obdržel v dopise CHKO Labské pískovce z 26. 3. 2009 zamítavé stanovisko k používání magnézia v této oblasti. Uvedl to web horosvaz.cz.
„Požadavek správy CHKO sice není právně závazný, neboť povolení k provozování horolezectví v Tisé, Ostrově, v Labáku apod. zákaz používání magnézia neobsahuje, ale přesto vás velmi prosíme, abyste se v těchto „klasických“ oblastech používání magnézia vyvarovali. ČHS bude se správou CHKO o tomto problému jednat,“ píše se dále na Horosvaz.cz.
Otázka je, co se míní slovem klasických v uvozovkách. Možná to, že zmíněné oblasti zase až tak klasické nejsou a že se tu mágo standardně používá :-) Jinak Hřebenovky v Tisé jsou vysluněné, krása lezení. Obílenost nepřevyšující normál :-)
…no, „nepřevyšující normál“, tak to fakt nevím. V sobotu na cestě Toten hosen (VIIa) nekompromisní prášilové…ke druhému kruhu, provléknout lano natvrdo…a hurá na toprope! Pochybuji že to bylo jinde jiné…
No to bude spis tim, ze je nikdo nevychoval v oddile. Svoji ulohu sehravaj i umelý stěny na kterých by myslim mela být vyvěšena nějaká osvěta. Protoze tam takovyhle prez zimu prijdou, zaplatej a lezou (obcas se na to neda divat), na jare prijedou do skal, kde uz se nic platit nemusi a vypada to pak jeste hur.
Souhlas s Knedlikem…
Je to jako při všem, když člověk začíná, tak by se měl pídit po informacích a ne jen tupě lézt. A když se někdo snaží, tak má většinou štěstí na lidi, kteří mu to ochotně vysvětlí.
Správce Tisé Jirka Rosol mě říkal, že v Tisí mágo nevadí
Otázka je spíš: „zda vůbec někde vadí?“ (myslím skále)A panu STB bych moc nevěřil. V ničem.
Otázka spíš zní: „zda vůbec někde vadí?“ (myslím skále) A panu STB bych moc nevěřil. V ničem.
Po několika desetiletí kyselých dešťů, už skalám v Tisé ublíží málo co.