Ledolezče pozor, Krkonošský ledopád je opět otevřen

Autor Miki | Datum 01.14.2019

Správa Krkonošského národního parku tento víkend otevřela pro ledolezce ledopád. Lezecká zima konečně zavítala i do českých končin a byli jsme se tam tedy podívat.Jak na to?

Bez povolenky na led nelez. To je základní pravidlo. Respektujme KRNAP, že nám dává možnost alespoň částečně lézt v Krkonoších. Ledopád je v 2. zóně a ve velmi těsné blízkosti 1. zóny parku.

Každý ledolezec se musí přes stránky Krnapu zarezervovat. Počet míst je omezen na 16 a lze se zarezervovat pouze 14 dní dopředu.

Stačí se tedy zerezervovat přes webový formulář a zastavit se pak osobně pro povolenku.

Kde to najdu?

Východiskem je informační středisko Správy KRNAP ve Špindlerově Mlýně (Špindlerovská 269). Odkaz na Google mapu zde. Zde si vyzvednete povolenku a můžete jít na to.

Přístup k ledopádu je trochu delší. Musíte jít ze Špindlu do Labského dolu (proti směru Labe). Cesta vede běžkařskou magistrálou, takže je i fyzicky příjemné jít na běžkách nebo skialpech. Jakmile dojdete po běžkařské magistrále na konečnou k ceduli “pozor laviny”, dáte se do leva do kopce a ledopád již uvidíte.

Co s sebou?

Určitě nezapomeňte na pořádnej horo vercajk. Nutností je samozřejmě lano (šedesátka minimálně), šrouby, cepíny, presky a helmu.


Aktuální fotky z víkendu:Aktuální stav z neděle:

Kydalo, kydalo a jenom kydalo. Sněhu napadlo opravdu hodně a pod ledopádem je přes metr sněhu. Led byl sice měkký, avšak celkově je rampouch dobře nateklý.

Co jsme měli s sebou?Sorry, comments for this entry are closed at this time.