Výzva pro prvovýstupce v OVK Labské pískovce

Autor Jeník Pleticha | Datum 12.07.2010

Blíží se konec roku a i lezecká sezona prakticky už skončila. Připomínám prvovýstupcům, aby do 31.12. 2010 poslali příslušným správcům Labských oblastí protokoly svých nových prvovýstupů za rok 2010. V opačném případě by zbytečně přišli o autorství svých cest.

(zdroj CNs)

Letos se nahlašování prvovýstupů velice zlepšilo, za což všem lezcům děkuji. Zároveň jsem chtěl poděkovat za to, že dělají nové cesty v oblastech Labských pískovců. Kdo někdy dělal novou cestu ví, že je to spíš práce, něž lezení. Opozdilce tak prosím o podání protokolů.

Kdo je zapomětlivý autor? (strana 189 z posledního průvodce na Labské údolí)

Chci ještě připomenout povinnost nahlašování rozdělaných cest v oblastech Labských pískovců, která je uvedena zápisu vrcholové komise z 20.11. 2010. Rozdělané projekty prosím nahlaste buď správcům oblastí nebo přímo mě: jenik.pleticha@email.cz. V ohlášení uveďte oblast, věž nebo masiv, popis jištění a rozdělané cesty, rok zahájení projektu a hlavně jména prvovýstupců. Seznam rozdělaných cest je zveřejněn na euroclimbing.com. Společně s dalšími užitečnými informacemi OVK LP je tento seznam vždy jednoduše přístupný z hlavní nabídky EC.

Na tomto místě vždy a aktuálně celá úředničina z Labáku

Od 1.1.2011 platí nahlašování rozdělaných cest od zahájení prvovýstupu do 21 dnů správci dané oblasti. V dnešní době internetů by to neměl být žádný problém.

Pokud někdo po novém roce najde rozdělaný projekt, který nebude v seznamu, tento nahlásí a zaeviduje se. Po 21 dnech se potvrdí se tomu, kdo ho řádně nahlásil.

Věřím, že seznam přispěje hlavně ukončení zbytečných dohadů, jak dlouho je cesta rozdělána a koho je rozdělaný projekt. Konečně se také budou moci dodělat spící a zapomenuté projekty.

Jeník Pleticha


  1. Komentáře: 2 - “Výzva pro prvovýstupce v OVK Labské pískovce”

  2. Jeník Pleticha | 09.12.2010 - 14:03:49 | Reagovat

    K dnešnímu dni 9.12. 2010 je podáno formou protokolů na Pravý a Levý břeh 97 nových cest.

  3. ranpa | 09.12.2010 - 16:54:25 | Reagovat

    po novém roce seznam nových cest za letošní rok zde. v příštím roce se pokusíme dodávat průběžně.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.