Dne 6.9. 2010 jsem se v Děčíně dohodl s Děčínským archívem o založení archívu pro Oblastní vrcholovou komisi Labské pískovce.
Zde se bude ukládat veškerá dokumentace, fotografie, vrcholové knížky z Labských oblastí atd.
Tím je jednou provždy vyřešen problém ukládání a zachování dokumentace Labské vrcholovky. Podmínky a přístup k archiváliím jsou ke stažení pod tímto článkem. Pověřil jsem Jiřího Cháru jako jedinou kontaktní osobou, která bude dokumentaci shromaždovat a následně ukládat a jednat s archívem. Vše bude ofoceno a k dispozici digitálně a pro badatelské potřeby fyzicky v badatelně archívu.
Zaměříme se hlavně na roky 1948 – 1989 a zároveň budeme dále shromaždovat i dokumentaci po roce 1990. Prvními uloženými materiály budou vrcholové knížky, které máme dispozici a další dokumentace. Snad časem dáme dohromady i další archivní materiál.
Myslím si, že labská historie, která je zdokumentována, patří do Děčína a ne do Prahy.
Jeník Pleticha
Podmínky a přístup k archiváliím ke stažení ZDE.
Moc pěkné věci!!!
Archiv funguje! V tomto krásném článku Zdeňka Kropáčka http://euroclimbingcom.ecstore.cz/?p=13584, chtěl Zdeněk eventuálně doplnit obrázek z historicky prvního zápisu ve vrcholové knížce Jindry Strausse. Byla to práce na deset minut, a to se jednalo o rok 1959!
To jen, že jsem si tak řekl, že ta práce nebyla marná..
Díky všem, co pomáhali a pomáhají!!
:o)
Prozraď – to jsi jel do archivu to ofotit /oskenovat/ nebo to už bylo v digitální formě? V každém případě skvělá práce!
Máme všechno zdigitalizované a perfektně systematizované. Takže jsem si zadal Labák, pravý břeh, Mnich, a vybral knihu podle letopočtu (u každé máme roky od kdy do kdy byla na vrcholu).
Další předností je, že si ten vybraný obrázek můžeš zobrazit v plném rozlišení a to vypátráš i sebemenší tahy tužkou, otisky atd. Je to nádhera! :o)