Archive for the ‘Oblasti – Asie’ Category

Turecký med, turecký půlměsíc a tatíček Atatürk

Friday, December 24th, 2010 |

Že mám něco napsat. To jo, ale co a jak to má vypadat? To vlastně nikdy dopředu nevím. Snad jen vím, že se mi nechce popisovat den za dnem a jak jsme drtili tu kterou cestu.

Pro lepší nápady a snad lepší nebo spíše snazší psaní si otevřu lahvinku dobrého vínka a čekám, až mi bude „líp“ a třeba mě něco napadne. Proto i dnes mám otevřený legendární Mopr ze Žernosek. Nakonec, kromě hezkého večera a to není málo, nebylo z psaní nic. Nic mě nenapadlo. Tedy z toho psaní….

Proto o den později zkouším druhý pokus, nebo lépe řečeno otevírám jinou lahev, jinou barvu i vinaře. Zámecké víno z Roudnice od pana Podrábského. Červený Modrý Portugal…

(more…)

RockJoy Hampi Bouldering Trip

Monday, February 15th, 2010 |

Ze strachu z chřipkové epidemie, jsme se rozhodli trávit zimu někde v teple. Jet v zimě lézt je snad sen každého lezce, tak proč ne? Vzhledem k mé lezecké vytrvalosti (která je nulová) a k pěknému článku v časopisu Everest o Hampi, jsme se rozhodli jet právě tam.

(more…)

Merhaba Turecko, Merhaba Geyikbayiri

Sunday, January 3rd, 2010 |

Nemohu říct, že bych si v létě neužil. Myslím tedy v lezení. Ale připadá mi, že čím jsem starší a vězte, že starší jsem stále víc a víc, tak těch dní ve skalách a s kamarády je tak nějak stále míň a míň. A není to tím, že bych na hory či skály myslel méně. Stále to je pro mě, tedy kromě rodiny, zájem číslo jedna. Jistě to zná spousta z vás. Nežeru abych moc nepřibral, když chlast, tak raději vínko a když chodím na kajak nebo plavat, stejně s těma rukama mávám jen kvůli tomu, aby mi to šlo lépe na skalách.

(more…)

DŽC v Turecku: prvovýstup Merhaba 8a v pohoří Aladağlar

Sunday, October 12th, 2008 |

Merhaba 8a je nový prvovýstup Dolní Žleb Company v tureckém pohoří Aladağlar. Ondra Beny Beneš, Tomáš Tomajda Sobotka a Filip Fido Martínek tu zkraje září vystřihli na polověž Muezzin lajnu, která podle Ondry patří mezi nejtěžší a nejhezčí cesty DŽC. A právě Ondra Beneš povyprávěl EuroClimbing.com, jak u Turka bylo.

(more…)

Laos – lezení mezi hady a pavouky

Wednesday, June 4th, 2008 |

laosik.JPGCestujete po Asii, máte za sebou máte “povinné” lezení v Thajsku a chcete trošku zrelaxovat? Zkuste se podívat i do Laosu. Většina místního lezení se odehrává v okolí městečka Vang Vieng mezi metropolí Laosu Vientianem a bývalým královským městem Luang Prabangem.

(more…)

Spáry ve Wadi Rum – lezení v Jordánsku

Sunday, March 16th, 2008 |

catfish-corner-imgp0666.jpgMotto: Jak se ti jednou zadře písek pod kůži, tak už se ho nezbavíš.

S kamarádkou Kačkou na začátku března vyrážíme objevovat Wadi Rum. Občas tu leze německá pískařská legenda Bernd Arnold, jindy zase průkopník stylu RP Kurt Albert či kluci z Dolní Žleb Company – Ondřej Beneš a Tomáš Sobotka. No a teď jsme tu my.

(more…)

Lezení v Thajsku

Sunday, December 16th, 2007 |

thajsko_ferry.jpgNa ruských stránkách Baurock.ru se objevila poměrně zajímavá prezentace lezeckých fotografii ze vzdáleného Thajska.

(more…)