Archive for the ‘Oblasti – české’ Category

Karel Bělina udělal via ferratu v Dubských skalách

Tuesday, May 21st, 2019 |

Karel Bělina vytvořil via feratu Hadriánův Oblouk v Roklici v Dubských skalách. Konkrétně se ferrata nachází na masivech mezi Rozeklanou a Zarostlou věží na Dřevčické straně.

Jedná se o přírodní masiv (není to žádný lom) a písek je zde extrémně měkký. Terén vůbec není vhodný pro via ferratu a místní rokličtí horolezci jsou z Karlova počinu velmi pobouřeni.

 

(more…)

Revitalizace Pastýřské stěny v Děčíně

Tuesday, July 16th, 2013 |

Vedle právě vznikající první pískovcové ferraty se na Pastýřské stěně odehrála během minulého půlroku další, neméně významná akce s pracovním názvem “Revitalizace Pastýřáku“. Během ní jsme vyčistili většinu cest, osadili několik slaňáků, vytvořili jsme nové cesty.

(more…)

Výstup na Grosses Wiesbachhorn 3564 m.n.m

Wednesday, September 26th, 2012 |

Začalo nám září a s ním pomalinku přichází podzim. Zatím ten krásný podzim, při kterém se můžeme kochat tou opravdovou krásou barev přírody.  Ve spojení s vysokými horami jde potom už o zážitek naprosto „ohlušující“.  Ano je tu podzim a s ním přichází podle mého názoru ten nejlepší čas podívat se zase na nějaký ten kopec.  Plánů je nespočet ale rád bych se s Vámi podělil o jeden opomíjený vrcholek Rakouských Alp. A že stojí za to :) (more…)

Ferdovo zahrádka u Oseka – nová plotnička pro děti, začátečníky a dožívající lezce

Tuesday, June 5th, 2012 |

“Dne 19. května 2012 byla navzdory místním, závistivým “lovcům čtyřek”, vložena vrcholová knížka na tréninkovou stěnu pro děti, začátečníky a dožívající lezce – Ferdovo zahrádka, a tím se otevřela veřejnosti,” napsal mi litvínovský lezec a saská fréza Míra Hraboš Hrabal z HO Emeran Klíny.

Ferdovo zahrádka je rulová, mile položená plotna v krásném bukovém lese v Krušných horách u Oseka u Duchcova na Teplicku. (more…)

Dlouhý, široký a středohorskozraký

Sunday, November 20th, 2011 |

Alias Hever, Rasta a sám dlouhý Dlouháč

Prosím pozor, toto je článek o jedné regionální bouldrové oblasti nad městem Litoměřice. Nikoliv o závratně světové lezenici kdesi, kam Všichni musí.

(more…)

Dubské trojky V – Skály u Úštěku

Monday, August 15th, 2011 |

Romantické údolí, výhledy, osamělé věže, masivy, potok, studánka, hrad z písku… Po delší pauze si dovolíme opět pokračovat ve vyprávění o extrémních výkonech v Dubských skalách.

Název oblasti dává tušit lokaci skal. Ano, skály se zcela nečekaně nacházejí u historického města Úštěk, jihozápadně. Pěšky od nádraží nás za hodinu do údolí dovede žlutá značená cesta. Motoristé dojedou až k první skále (Jahnův kámen), (more…)

Hostivařská skalka a Darwinova cena

Friday, August 12th, 2011 |

Tahle skála skoro ani nestojí za zmínku, ale já si tu málem vysloužil nominaci na Darwinovu cenu. Odstraněním sama sebe hloupým způsobem jsem ke zlepšení lidského genofondu naštěstí (nebo naneštěstí) nepřispěl. Řeč je o Hostivařské skalce v Praze.

(more…)

Šilinkův důl několikrát objevený

Sunday, July 17th, 2011 |

Sedím takhle na vrcholu Orlí stěny (Žďárské vrchy, kopec Drátník) s Mírou Popelkou a Radkem Jarošem po vylezení Hlinecký spáry a Míra povídá: hele, nedaleko odtud kluci objevili další skály, nejsou velký, ale je to tam romantický. Údolí řeky Krounky, říkaj tomu Šilinkův důl.   
(more…)

Co bych měl vědět a znát, když jedu lézt na Hruboskalsko?

Sunday, April 17th, 2011 |

Oblastní vrcholová komise Labské pískovce intenzivně spolupracuje s OVK Hruboskalsko a s OVK Broumovsko. Součástí spolupráce je i vzájemná výměna informací a specifických podmínkách lezení v jednotlivých oblastech.

Od předsedy OVK Hruboskalsko, Radka Meiera, jsme dostali následující informace: (more…)

Dubské trojky IV – Skály u Želíz a Tupadel, západní část

Wednesday, January 12th, 2011 |

Skalní podoblast Království nás v posledním regulérním díle dovedla ke svahům nad levým břehem potoka Liběchovky. Tento jsme úspěšně překonali vodáckou vsuvkou a můžeme se vrhnout na skály na břehu pravém. Ježíšek sem kdysi ukryl minimálně jeden dárek, lezecký skvost, který se teď pokusíme rozbalit.

(more…)

Jak na novej, tak po celej

Sunday, January 9th, 2011 |

Teda je fakt, že ještě prvního odpoledne bych slušně nadejchal všechny ty dobroty, co jsme tak pilně studovali u Jardy ve vinárně na oslavu oslav příchodu jedenáctého roku tohoto mladého tisíciletí, a tak batohy, vercajk a vůz čekaly až do dne následujícího, rána nedělního.

(more…)

Boulderberg – novinka přímo z Googlu

Wednesday, December 1st, 2010 |

Nové oblasti se dnes dají hledat přes satelitní mapy na Gůglu. Doopravdy to není pohádka, ale tvrdá realita. Ježour si takhle připsal na své konto další novou bouldrovou oblast.

Podívejte se na bezvýznamnou ukázku z oblasti Boulderberg. Až se tu vše připraví, bude se tu pořádat EuroClimbing Rock Trip…

(more…)