Archive for the ‘Oblasti – evropské’ Category

Karel Bělina udělal via ferratu v Dubských skalách

Tuesday, May 21st, 2019 |

Karel Bělina vytvořil via feratu Hadriánův Oblouk v Roklici v Dubských skalách. Konkrétně se ferrata nachází na masivech mezi Rozeklanou a Zarostlou věží na Dřevčické straně.

Jedná se o přírodní masiv (není to žádný lom) a písek je zde extrémně měkký. Terén vůbec není vhodný pro via ferratu a místní rokličtí horolezci jsou z Karlova počinu velmi pobouřeni.

 

(more…)

Maltatal, rakouský ráj pro ledolezce

Thursday, January 31st, 2019 |

V rakouských Korutanech se nachází parádní ledová aréna – údolí Maltatal. Maš-li chuť vyzkoušet lezení v této oblasti, máme pro Vás menší rozcestník.

 

(more…)

Maltatal 2013 – Wintasun a Columbus

Monday, April 22nd, 2013 |

maltatalSe sněhem a ledem to v Čechách koncem ledna 2013 nebylo nic moc. I proto jsme se v pátek 18. ledna vypravili do korutanského Maltatalu na ledy ve složení MarS, Lenin a Hiltka. Večerně-noční přejezd Reichu a Österreichu končí klasicky skokem do spacáku někde u silnice. (more…)

Via ferraty v Žitavských horách

Wednesday, November 21st, 2012 |

Via ferrata v Lužických a Žitavských horáchNa ferraty na saské straně Lužických hor nás přeneseně přivezla Pepinova C8. Naše kroky totiž v pátek 10. srpna 2012 mířily na klettersteigy v oblasti Steinernes Meer. Jenže u Rathova Buštěhradu to v C8 škytlo naposled a do Ústí jela odtahovkou. Co s načatým víkendem a zapůjčenými ferratovými sety? (more…)

Grossglockner 3 798 m.n.m. – Stüdlgrat

Thursday, November 8th, 2012 |

aneb jak to všechno nakonec dobře dopadlo…

Je 18:56 hod LSEČ, ležím na posteli v chatě Stüdlehütte a čekám na teplý čaj s kávou. Dnešní rychlo-výstup snad se sto-kilolvým batohem mi teda dal. Proč já jen tahám pořád tolik „zbytečných“ věcí, bez kterých se neobejdu. Dopisuji report a přemýšlím, co všechno se to vlastně dnes událo a zítra stane…

Už je tomu rok, co jsem stál pod tímhle nádherným kopcem a sliboval jsem si, že ho na podzim znovu navštívím. Přeci jen i tady musí občas být i lepší počasí než bylo tenkrát. (more…)

Dachstein a lezení v okolí

Sunday, September 9th, 2012 |

DachsteinNa závěr sezóny, než přijde čas zimních výstupů jsme se rozhodli s kamarádem a spolulezcem Filipem Weisbauerem, že si uděláme nějaký ten výlet do hor.  A samozřejmě, pokud počasí dovolí, něco si i vylezeme.

Vzhledem k tomu, že jsme již o téhle hoře a pověstném okolí ledacos slyšeli a také nás známí motivovali spolujízdou, rozhodli jsme se pro trek a lezení okolo Dachsteinu. (more…)

Campanile Basso – Guglia 2883 m.n.m.

Wednesday, August 29th, 2012 |

campanile bassoTak ještě zavřít notebook , sednout na kolo a rychle dojet domů.  Zde už v místnosti, kde ještě ráno byla kuchyně, nyní úložna výpravy a restroom  pro kamarády, sedí zbytek posádky.  Takovouhle radost z mého příchodu bych si nechal líbit každý den.  Se stmíváním sedáme do auta a míříme do Itálie do oblasti Brenta.

(more…)

Tennengebirge 2012

Sunday, July 15th, 2012 |

Dlouhé hodiny u internetu a lezeckých průvodců. Tak vypadaly zimní večery, kdy jsem, jako každý rok, v hlavě střádal plány na letní výšvihy do hor. Cílem je poznávání, pro nás stále nových, lezeckých oblastí a to převážně v Rakousku, neb dostupnost tamních Alpských vrcholků je na kilometry i peněženky více než přívětivá. Letošní volba padla tedy, možná vám to přijde zvláštní :), ale na Rakousko, oblast Tennengebirge. (more…)

Grosser Priel – květnový trip do Totes Gebirge

Monday, June 18th, 2012 |

Grosser PrielPříznivá konstelace květnových svátků tradičně vybídla k uspořádání jarního výpadu do Alp. Do karet navíc přibyl i ten nejvyšší trumf v podobě parádní předpovědi počasí na celý prodloužený prvomájový víkend. Jako cíl byl určen nejvyšší vrchol Totes Gebirge Grosser Priel (2.515 m n.m.). (more…)

Oderwitzer Spitzberg – lehké lezení za čárou

Wednesday, May 23rd, 2012 |

Oderwitzer SpitzbergOderwitzer Spitzberg jsem měl v merku už od vydání kvalitního horoinfa. Ovšem až letos se ho podařilo zaimplementovat do logistického plánu: pitka s bivakem u Čibiho v New Bohru ►lezba na Oderwitzer Spitzberg ► litinová rozhledna v Löbau ► bruslung na Nise a Lužických jezerech. Plán jsme splnili na 140% s několika významými bonusy. (more…)

Zahrádkáři bez hranic aneb lezení na Mallorce

Monday, April 16th, 2012 |

V duchu Supího hesla Ready to multisport (viz poslední vydání záchodového čtení z Bynovce aneb nový Hudy katalog) nesměla chybět na podzimní Mallorce 2011 nějaká ta lezenice.

Pěkného a přehledného průvodce, verze 2011, za slušnejch 20 € dodal (more…)

GrossGlockner – Palaviciniho kuloárem

Tuesday, April 3rd, 2012 |

Této cestě se říká horolezecká maturita v Rakousku, takže jsme se výstup rozhodli provést v zimním období, jako správní šplhouni – a ať si jej pořádně užijeme. Standardní doporučené období je od května, hlavně kvůli přístupu od Franz Josef Hohe, protože horská cesta bývá zavřená přibližně do konce dubna. V oblasti je sněhu méně, jelikož je již týden slunné počasí tak odpoledne na jižních svazích sníh měkne a přes noc zmrzne. (more…)