Archive for the ‘Outdoor’ Category

BLK 2014 – přechod Šumavy

Wednesday, December 3rd, 2014 |

Poučen ze září v Beskydech, kde jsem letos snědl téměř všechno jídlo již cestou na start a na první občerstvovačku doběhl rychle jen z hladu, v pátek 31. října 2014 plním vestu řádnou náloží jídla. Za chvíli vyrážím na cestu do Boršova nad Vltavou, kde je start 2. ročníku dálkového pochodu Boubín – Libín – Kleť. Ano, jídla jsem měl opravdu dostatek, taky jsem byl připraven, že v noci bude pořádná zima, proto mám na sobě hromadu oblečení, rezervní zabalené na zádech a věrného krátkosrstého ohaře nechávám v teple doma. Vypadám jak pochodující zásobárna pro případ extrémní nouze. Aby ne, čeká mě nejdelší závod mé dosavadní “kariéry“, rovných 103 km Šumavskou krajinou.

Profil trati

 Profil trati 2. ročníku BLK 2014

(more…)

Sanační práce v Labáku

Monday, October 28th, 2013 |

labákOd Daniela nám přišla aktuální fotografie o tom, jak probíhají sanační práce v Labáku. Co na to říkáte?

(more…)

Propozice na 40. ročník běhu Labským údolím

Wednesday, October 2nd, 2013 |

Do redakční pošty nám přišla na tradiční běh Labákem. Letos to je již 40.ročník!
(more…)

Vyjádření ČHS k demolici Žlebské jehly

Sunday, September 8th, 2013 |

Jeník Pleticha nás mailem informaval, že se bohužel bude domolovat Žlebská jehla v Labském údolí (“Ahoj! I když jsme se s předsedou CVK V.Wolfem věnovali hodně času a úsilí v jednání o záchranu věže Žlebské Jehly bohužel jsme byli samy, tak za 15 dní se bude Žlebská Jehla bourat vše je příloze ( naše stanovisko a zápis z jednání,kde,už jsme nebyli pozváni,ale podařilo se nám díky p.Štáblovi předat oficiálně naše stanovisko) Dál to radši nebudu komentovat”).

(more…)

Výsledky CAO in-line CUP 2013

Wednesday, May 22nd, 2013 |

Uplynulou neděli se členové a příznivci horolezeckého oddílu CAO Děčín utkali v tradičním závodě CAO in-line CUP. V devět hodin ráno byl u stále nefunkčního přívozu v Dolním Žlebu odstartován již pátý ročník závodu na kolečkových bruslích přes dva státy.

Počasí nemohlo být lepší, ranní slunce doplňovalo téměř absolutní bezvětří. Pro některé brzký nedělní start znamenal liduprázdnou trať.

Trasu do Krippenu a zpět k přívozu nejrychleji absolvovali:

  1. Vít Lakomý – 0:58:57
  2. Veronika Konecká – 1:10:21
  3. Jaroslav Uher – 1:14:06

Na zkrácené dětské trase k hraničnímu patníku a zpět byli nejrychlejší:

  1. Diana Randáková – 0:33:10 (koloběžka)
  2. Antonín Randák – 0:35:55 (odstrkovadlo)
  3. Eliška Švihnosová – 0:46:10 (brusle)

Gratulujeme!

Veronika Konecká na startu, v cíli pak druhá nejrychlejší v jednotné kategorii

Jaroslav Uher v prvních metrech závodu

Místní naděje (vpravo a vlevo) CAO Děčín

Absolutní vítěz závodu VítLakomý

Dva měsíce utržený přívoz v Dolním Žlebu, čekající na spasení. Dočká se?

Slacklineři v městském parku v Děčíně měli problém s policií

Thursday, May 16th, 2013 |

mestska policie decinTaky znáte ten pocit, když se celý den mučíte v práci, když za oknem se po dlouhé době slunko usmívá a vám v hlavě běží jen myšlenky na odpoledne strávené nabíjením se z něj? Vsadím boty na to, že ano. Tak přesně takové bylo toto květnové úterý.

Čas se nachýlil, brány kolbenky se otevřely a já mohl vylítnout ven vstříc dalšímu “dobrodrůžu“. (more…)

Dobrá parta píše nezapomenutelné příběhy – Ploučnice 2013

Friday, May 3rd, 2013 |

Dovolila bych si tipnout, že nejžhavější téma tohoto jara byl nejspíš mráz. Počasí se jarně příliš nechovalo, neb mu krutá zima nechtěla předat své žezlo.

Protože ale ani stěnové lezení nebo běžky nedokaží lezce uspokojit natolik, jako skutečné lezení v přírodě, není divu, že už i já si nechala letos několikrát přemrznout prsty – nejen ve spárách, ale i na plotnách jižních cest, kam se sluníčko zatím nepropracovalo. (more…)

10. ročník MTB Po stopách Praotce Čecha

Thursday, April 11th, 2013 |

Již tuto sobotu se konná 10. ročník MTB závodu Po stopách Praotce Čecha. (more…)

Jak si vybrat karimatku?

Friday, April 5th, 2013 |

thermarest prolite plusPokud se chystáte se na pár dní pod stan, na vícedenní túru nebo třeba na horolezecký přechod, rozhodně budete potřebovat kvalitní outdoorovou karimatku. Aby Váš spánek byl přinejmenším tvrdý jako žula, připravili jsme pro Vás přehledného pomocníka Jak si správně vybrat karimatku.

(more…)

Na bruslích do skal

Monday, March 18th, 2013 |

brusle v zime cesky rajLetošní zima moc nepřála běžným zimním radovánkám, asi nejvíce byli postiženi vyznavači bruslení na přírodním ledu. Jarda Uher mi jednou říkal, že ze zoufalství objížděl  na nordických /dlouhých / bruslích zimák v Povrlech. Až v úplném závěru se poštěstilo vyjet na Plakánek, Branžež a na Věžák v Ráji – a bylo to skvělé. (more…)

Nabídka práce v horolezectví (copywriter)

Thursday, March 14th, 2013 |

Jseš copywriter hledajicí práci a tvůj koníček je “(horo)lezectví” nebo se alespoň vyznáš v lezecké hantýrce (např. co je lezečka, mágo, drytoolová zbraň, apod.)? Sháníme externího kopíka pro ECstore.cz, ECstore.sk a jeden nově vznikajicí “zimní projekt 2013/2014”

ec

Požadavky

  • perfektní znalost českého jazyka – umět psát, sečtělost, apod.
  • znalost trhu (mít alespoň minimální přehled)
  • mít šmak – neslaný, nemastný neberem

Call 2 Action -> pište nám ideálně na hledasecopywriter@euroclimbing.com nebo přímo mne na miki@euroclimbing.com, kde se dozvíte bližší info.

Vánoční skialpy v Berchtesgadenu

Sunday, March 10th, 2013 |

Zima v roce 2010 začala v Čechách docela rychle a na vánoce bylo všude plno sněhu, tak jsme se rozhodli vyrazit na skiapy hned po Štědrém večeru. Jedem ve složení Martin Švec, David Ještěrka Michovský a já směrem do Alp, vybrali jsme Berchtesgaden. Na místo dorážíme odpoledne a už je všem jasné, že toho sněhu tady není moc a všichni bychom byli rádi klidně za Telnici. (more…)