Archive for the ‘Běhání’ Category

BLK 2014 – přechod Šumavy

Wednesday, December 3rd, 2014 |

Poučen ze září v Beskydech, kde jsem letos snědl téměř všechno jídlo již cestou na start a na první občerstvovačku doběhl rychle jen z hladu, v pátek 31. října 2014 plním vestu řádnou náloží jídla. Za chvíli vyrážím na cestu do Boršova nad Vltavou, kde je start 2. ročníku dálkového pochodu Boubín – Libín – Kleť. Ano, jídla jsem měl opravdu dostatek, taky jsem byl připraven, že v noci bude pořádná zima, proto mám na sobě hromadu oblečení, rezervní zabalené na zádech a věrného krátkosrstého ohaře nechávám v teple doma. Vypadám jak pochodující zásobárna pro případ extrémní nouze. Aby ne, čeká mě nejdelší závod mé dosavadní “kariéry“, rovných 103 km Šumavskou krajinou.

Profil trati

 Profil trati 2. ročníku BLK 2014

(more…)

Propozice na 40. ročník běhu Labským údolím

Wednesday, October 2nd, 2013 |

Do redakční pošty nám přišla na tradiční běh Labákem. Letos to je již 40.ročník!
(more…)

“Beskydská sedmička” – kdo nezkusil, nepochopí….

Thursday, October 4th, 2012 |

Je pátek 7. 9. 2012 a já vstávám po krátkém spánku, abych vyrazil nočním spojem ve 4:22 na hlavák. Obouvám nové běžecké boty Salomon XA Pro 3D MID GTX Ultra, beru krosnu na záda a koukám po lyžařských holých u dveří. Chvilku váhám, následně je však beru do ruky a vyrážím z bytu. Cestou se divím kolik lidí, je tak brzo ráno vzhůru. (more…)

Beskydská sedmička – MČR v horském maratonu dvojic

Tuesday, August 28th, 2012 |

beskydka sedmickaMistrovství republiky v extrémním horském maratonu Addidas Terrex – Continental Beskydská sedmička 2012 se zúčastní 7. až 9. září více než 3000 závodníků. Tento závod pořádá známý výškový himalájský horolezec Libor Uher, který naplánoval přechod přes sedm vrcholů Beskyd s převýšením jako na druhou nejvyšší horu světa K2.

V závodě EC reprezentuje tým ECstore.cz a hlavním naším cílem je – dojít!

(more…)

Jak chutná dobrá voda

Wednesday, June 16th, 2010 |

… velké utrpení nás nedělá většími, nebo vnitřně hlubšími, jen nám umožňuje více pochopit…

Silva Nortica, Severní les. Římané se ho báli, byla to pro ně výspa civilizace, místo kde začínalo barbarikum a kde mohla služba skončit keltským šípem nebo kopím pod legionářským krunýřem.

Možná bych se měl bát i já, ale když jsem se na tenhle padesátimílový ultramaraton na jihu Čech v zimě přihlašoval, bylo to ještě moc daleko. (more…)

Noční Specialita 12.6.2010

Thursday, June 10th, 2010 |

HO Grünmock & SKI TEAM Dolní Žleb Vás zve na

1. ročník běžeckého závodu (more…)

Mezihra, aneb Kuky v Krkonoších

Wednesday, June 2nd, 2010 |

Na to, že je neděle, pípají ty digitálky nějak moc brzo. 04:00. Po třech celých prospaných hodinách to není nic veselýho. S neurčitým pocitem, že musím udělat něco důležitýho se soukám z postele. V polospánku do sebe tlačím mísu ovesných vloček s banánem a zhruba hektolitr zeleného čaje. (more…)

Nuda v Brně

Friday, March 26th, 2010 |

… všechno má nějaký pokračování…

Nízkotatranský šutříky jsem ze vzorku mejch běžeckejch bot vyklepal už na podzim, při maratonu ve Stromovce, kde jsem si zaběhl docela slušnej čas. Následoval výběh na Milešovku, oproti zvyklostem i s návratem, což mě možná trochu nemístně nabudilo. (more…)

Otvírání skal

Thursday, March 4th, 2010 |

Zveme vás na 13. ročník horo lezeckého orientačního běhu “Otvírání skal 2010

(more…)

Nízké Tatry nonstop

Monday, October 19th, 2009 |

nt_miniaturaTedy přesněji hlavní část hřebene Nízkých Tater nonstop. Za pár let starý nápad může horský maraton v Nízkých Tatrách po trase Trangoška – Chata generála M. R. Štefánika – a po červené značce po hřebeni do Donoval. Masové akce nás však nelákají, a tak jsme totéž podnikli v komorním duchu. Propozice závodu uvádí délku 49 km. (more…)