Archive for the ‘Běžecké lyžování’ Category

Běžky v Lužických horách – Cvikov

Monday, January 14th, 2013 |

lužické horyV případě ideálních sněhových podmínek jsou ve městě Cvikov a jeho blízkém okolí (Lužické hory) udržovány běžecké tratě. Jejich stručný popis je v následujícím textu:

(more…)

Proč jsou běžky na Alte pilířem aneb Jak nastavit roštěnce polštářek

Wednesday, February 22nd, 2012 |

Novou užitečnou rubričku přidala na své stránky krušnohorská obec Altenberg. Kromě sněhového zpravodajství a sjízdnosti běžeckých stop tu nově najdete i mapu stop. To vítám, poněvadž o existenci některých, např. L5 Rund-Loipe Scharspitze, jsem zatím neměl potuchy.

Altenberg, familiérně Alte, leží na východě Krušných hor, v sousedství hraničního přechodu Cínovec (more…)

Výprodej na Sněžníku – lyžařské mapy

Tuesday, February 14th, 2012 |

Autor běžkařských map Děčínského Sněžníku, Jarda Uher, opět zve na závěr běžkařské sezóny: (more…)

Tip na klidné běžkování: Polevsko

Wednesday, February 1st, 2012 |

Přinášíme Vám menší tip na poklidné bežkaření v severních Čechách. Nad Novým Borem ve vesničce Polevsko se skrývá doopravdy klidný běžkařský ráj.

Místní nadšenci z oddílu Ski Polevsku se pečlivě starají o zimní běžecké tratě a právem mohou být hrdi na svoji práci.

(more…)

Jizerská 50

Thursday, January 12th, 2012 |

Na mojí první schůzi CAO Děčín  jsem slíbil zprávu z Jizerské 50 (more…)

Běžky v Les Menuires – volume II.

Wednesday, March 2nd, 2011 |

Dva roky tamu nazád jsem tu popisoval možnosti běžkování ve skiresortu Les Menuires v údolí Vallée des Belleville, které je součástí největší světové lyžařské oblasti Tři údolí. Co čert nechtěl – letos jsem měl možnost sem vyrazit znova, s horskou vůdkyní Buničinou. Neupejpali jsme se a přibalili i běžky.

(more…)

Lavinové nebezpečí

Thursday, December 16th, 2010 |

Podle Horské služby, začal v Krkonoších a v Jeseníkách platit 3.stupeň (more…)

Závody v běhu na lyžích na Polevsku

Tuesday, December 22nd, 2009 |

trate-polevskooriznutaZima se pomalu hlásí o slovo a termíny běžeckých závodů na Polevsku se nezadržitelně blíží. Běžecké okruhy v okolí Polevska na Novoborsku v Lužických horách jsou připravené. (more…)

Tréninkový deník 1.0 – betaverze

Tuesday, May 26th, 2009 |

td-grafy

Tréninkový deník je jednoduchou aplikací pro udržování záznamů z pravidelných sportovních aktivit (např. inline brusle, kolo, běžky, běh).  Záznamy jsou ukládány do souboru formátu XML.

(more…)

Krakonošův trek 09 aneb Spal jsem s olympijskou medailistkou

Wednesday, May 6th, 2009 |

Zimní část orientačního závodu Krakonošův trek jsem absolvoval pouze jednou – v roce 2005, pak jsem se dlouho nemohl na běžky ani podívat. Letos (6.- 8. února 2009) jsem doufal v lepší umístění a vyšlo to. S kolegou Petem jsme skončili druzí v kategorii Muži 50 o pouhé 4 hodiny a 10 minut za vítězem, zatímco třetím v pořadí jsme nadělili ostudnou 1 hodinu 17 minut.

(more…)

Polevský běh lyžařů

Monday, March 23rd, 2009 |

Jan Šmíd nám poslal pozvánku na závod v běhu – Polevský beh lyžařů, který se uskuteční 2. května na Polevsku. Závod je zařazen do Okresní běžecké ligy “O pohár Českolipského deníku”.

(more…)

Běžky po italsku I. – Lago di Tesero

Tuesday, March 10th, 2009 |

tesero02“Dosť bolo bežiek,” mrmlal jsem koncem února, zlehka demotivován svým šťavnatým BierBauchem, který nemizí ani po řádce altenberskojizerských běžkokúr (detaily v EC Fóru). MarS s Pocahontas ale minulý víkend pořádali výlet do Val di Fiemme na jihu Dolomit. A Val di Fiemme = běžky. To člověk nevokecá.

(more…)