Archive for the ‘Jeskyňářství’ Category

Průstup jeskyní Přátel přírody k 100.výročí jejího objevení

Monday, March 4th, 2013 |

damenhöhle25.12.1912 byla objevena jeskyně Prátěl přírody (Damenhöhle), a tak nedávno Karel Bělina, Tomáš Vlček a Jan Křivánek udělali slavnostní prostoupení jeskyní k jejímů 100.výročí. (more…)

Průstup Pytláckou jeskyní ke 100.výročí jejího objevení

Sunday, November 27th, 2011 |

Do redakční pošty k nám doputoval od Tomáše Vlčka opět zajímavý report s Karlem Bělinou – tentorkát o průstupu Pytláckou jeskyní ke 100. výročí.

A jak už bývá u Tomáše zvykem, stojí to za to!

(more…)

Cesta do nitra země

Wednesday, November 24th, 2010 |

Neděle, 14. listopadu 2010, 9.00 hodin. Rudice – Větrný mlýn. Cíl: Rudické propadání, druhý pokus..

Ten první letos v květnu nevyšel, protože v důsledku tání a vytrvalých děšťů stoupla voda v podzemí natolik, že nebylo bezpečné a možná ani uskutečnitelné tyto prostory prolézt.

(more…)

Terč u Špičáku

Tuesday, June 15th, 2010 |

Kvak, s velkým Q. Aneb tip na pěkný výlet nejen pro ryzí kvakery..

(more…)

Eisriesenwelt – největší ledová jeskyně na světě

Wednesday, September 17th, 2008 |

O jeskyni Eisriesenwelt v úbočí rakouských Tennengebirge jsme letos v létě s Manažerkou zakopli náhodou. Jeli jsme na vcelku obyč dovolenou na vyboltovaný cesty na Gosaukamm a Hochkönig. Cedule ohlašující Eisriesenwelt jsem si všimnul u silnice a jen tak jsem nadhodil, že bychom se tam mohli číhnout třeba o restdeji. Vedení zájezdu se ale k návrhu stavělo zdrženlivě – Nepolezu vo dovolený do nějaký díry s ledem!

(more…)

Dobývání jeskyní na Sněžníku a Modříně (+ průvodci)

Wednesday, July 23rd, 2008 |

2008_0224fotky0028.JPGJste takhle na podzim ve skalách a najednou vás přepadne potřeba. Pánové to mají přeci jenom jednodušší, my dámy si musíme najít skrytější místo. Já jsem ho našla u vchodu do jeskyně na Sněžníku. A tak to vlastně všechno začalo.

(more…)

Poprvé v jeskyních v Labáku

Friday, May 30th, 2008 |

necourejte-se.JPGJednoho jarního dne přišla zpráva, že ústecký horolezecký oddíl Spartak pořádá výpravu do jeskyní u Labské Stráně za Děčínem. Nejsem jeskyňář, v tomhle typu jeskyní jsem ještě nikdy nebyla, a navíc trpím mírnou klaustrofobií. Přesto jsem se rozhodla, že se akce také zúčastním. Řekla jsem si: “Překážky se mají překonávat, aspoň si to vyzkouším, jestli je to sport pro mě.”

(more…)